RuckZuck podpowiada, jak ocieplić wystrój mieszkania

Kubek gorącej herbaty lub czekolady, ciepła kąpiel, gruby koc – sposobów na walkę z zimnem jest wiele. Ich skuteczność z pewnością może być większa, jeśli w domowej przestrzeni panuje przytulny klimat. Jak o niego zadbać? Specjaliści RuckZuck, jednej
z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, podpowiadają jak optycznie podnieść temperaturę wnętrza.

Kiedy na zewnątrz panuje jesienno-zimowa aura, a wskazania termometru przyprawiają o dreszcze, większość z nas marzy, by znaleźć się w ciepłym wnętrzu, gdzie odzyskamy komfort i dobry humor. Co jednak, gdy wystrój pomieszczeń jest dość chłodny i surowy? Z takim dylematem może zmierzyć się niejeden właściciel mieszkania urządzonego w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Na szczęście, istnieje kilka trików, które pozwalają nadać aranżowanej przestrzeni przyjazny i przytulny charakter – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

W modernistycznych wnętrzach często stosowane są materiały takie jak: beton architektoniczny, stal chromowana czy szkło. Dzięki swoim walorom estetycznym, dodają one pomieszczeniom szyku oraz elegancji, wprowadzając w nich jednak surowy, bardziej oficjalny klimat. Aby go nieco ocieplić, warto zestawić je z drewnem. Może ono pojawić się w różnych postaciach: odsłoniętych belek na suficie, dekoracyjnych paneli ściennych, jak również na podłodze. W tym ostatnim przypadku, niekoniecznie muszą być to prawdziwe deski, bowiem równie dobrze sprawdzą się laminowane panele, zwłaszcza te, które doskonale imitują naturalny surowiec. Dobrym rozwiązaniem są np. produkty z linii Dynamic lub z kolekcji Impression, dostępne w salonach RuckZuck.

Innymi elementami, na które warto zwrócić szczególną uwagę, by osiągnąć efekt wizualnego ogrzania wnętrza należą:

·        kolory – zamiast pastelowych odcieni, lepiej postawić na żywe, ciepłe barwy żółci, pomarańczy, czerwieni, które wprowadzą energetyzujący klimat, stanowiąc równocześnie dobry kontrast dla – wiodących na ścianach i w wyposażeniu ­– bieli lub szarości;

·        światło – świece, kinkiety, lampy podłogowe oraz sufitowe niewątpliwie budują przytulny klimat. Jeśli dodatkowo w mieszkaniu znajdzie się kominek (klasyczny, bądź w wersji bio), efekt ciepła odczujemy podwójnie – zarówno wizualnie, jak i fizycznie;

·        dodatki – doskonale sprawdzą się grube narzuty i koce, miękkie, wzorzyste poduszki, plecione maty stołowe oraz puszyste dywany. Przytulną atmosferę zagwarantują także rodzinne pamiątki: zdjęcia w ozdobnych ramkach, rzeźby czy obrazy przywiezione z wakacyjnych podróży.

– Ciepło w mieszkaniu może pochodzić z różnych źródeł i być rozumiane na kilka sposobów. Pierwszy na myśl przychodzi sprawny system ogrzewania, ale równie istotny jest przytulny wystrój wnętrza, który zapewniają właściwie dobrane kolory, materiały oraz dodatki. Najważniejsza pozostaje jednak ciepła atmosfera, tworzona przez samych domowników – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

 

W przytulnej aranżacji wnętrz zastosować można panele podłogowe RuckZuck, m.in. z linii Adventure (Teak Calamba, Dąb Pasadena), Master 4V (Dąb Berisso, Dąb Centario) lub Freedom (Dąb Chester). Każdą z kolekcji można układać na wodnym systemie ogrzewania podłogowego.